Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie sokólskim

Data publikacji 12.01.2015

Już po raz kolejny sokólscy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas XXIII finału WOŚP z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 

W miniony piątek w Sokólskim Ośrodku Kultury policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadzili szkolenie dla ok. 20 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy wczoraj kwestowali w mieście. Mundurowi podkreślali, że najważniejsze jest bezpieczeństwo wolontariuszy i radzili, jak uniknąć możliwych zagrożeń. Przypomniano im, aby w pobliżu ruchliwych ulic przestrzegali zasad ruchu drogowego. Wolontariuszom poradzono także, by nie afiszowali się z wynikami swojej kwesty i nie mówili przypadkowym osobom o kwotach, jakie do tej pory zebrali. Ponadto dbając o bezpieczeństwo kwestujących w trakcie zbiórki poza miastem, funkcjonariusze przekazali każdemu element odblaskowy.

Natomiast wczoraj sokólscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całej Polsce, wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przez cały czas trwania kwesty funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem zarówno wolontariuszy, jak i wszystkich, którzy spieszyli by wziąć udział w imprezach związanych z XXIII finałem WOŚP. Dzięki profesjonalnej postawie wolontariuszy oraz zaangażowaniu policjantów na terenie powiatu sokólskiego nie doszło do zakłóceń w przebiegu XXIII finału WOŚP z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl