Policjanci apelują! – Nie daj się oszukać! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują! – Nie daj się oszukać!

Data publikacji 22.12.2014

4500 złotych stracił 89-letni mieszkaniec Sokółki, który okradziony został w mieszkaniu przez dwie nieznane mu kobiety. Teraz sokólscy policjanci szukają sprawczyń kradzieży.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Sokółce. Po południu do starszego mieszkańca miasta weszła młoda kobieta, prosząc o szklankę wody. Najprawdopodobniej podczas rozmowy druga ze sprawczyń weszła do domu i ukradła wszystkie oszczędności przechowywane w domu. Po jej wyjściu mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą kradzieży. Wtedy 89-latek o całym zdarzeniu powiadomił Policję. Teraz sokólscy mundurowi szukają sprawczyń kradzieży.

Podlascy policjanci apelują o ograniczone zaufanie do obcych. Pamiętajmy, że oszuści i złodzieje wykorzystują nieuwagę, podeszły wiek i często podają się za członków rodziny, pracowników gazowni, wodociągów, przedstawicieli handlowych. Najczęściej wybierają na ofiary osoby starsze, samotnie mieszkające.

Nie wpuszczajmy nieznajomych lub przypadkowo poznanych osób do naszych mieszkań. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem powiadommy Policję.