Aby ferie były bezpieczne… - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby ferie były bezpieczne…

Data publikacji 26.01.2015

Zimowa przerwa w nauce to szczególny czas wypoczynku dla dzieci. Sokólscy policjanci, jak co roku, w okresie poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych przeprowadzają w szkołach cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą. Podczas wizyt radzą i przypominają najmłodszym, jak bezpiecznie spędzać zimowy wypoczynek.

Dziś rozpoczęła się zimowa przerwa w nauce dla dzieci i młodzieży. Sokólscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne ferie” już od kilku dni prowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną powiatu sokólskiego. W trakcie wizyt mundurowi przestrzegali najmłodszych przed zagrożeniami, które mogą na nie czyhać podczas ferii zimowych, zarówno w czasie zabawy na świeżym powietrzu, jak również w domu, w tym  podczas niewłaściwego korzystania z internetu.

 Szczególną uwagę policjanci zwracali  na bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego i  konieczność bycia „widocznym„ na drodze. Niestety w dalszym ciągu nie wszyscy rodzicie przykładają należytą uwagę do tego, czy ich dzieci poruszające się po drogach posiadają elementy odblaskowe. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl