Kontrabanda w piwnicy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w piwnicy

Data publikacji 04.02.2015

Policjanci z Sokółki w piwnicy 49-letniego mieszkańca miasta zabezpieczyli przeszło 1750 paczek nielegalnych papierosów i blisko 30 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna odpowie za to przed sądem.

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wczoraj przed południem wkroczyli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z policyjnych ustaleń wynikało, że jego 49-letni mieszkaniec najprawdopodobniej przechowuje tam nielegalne papierosy i alkohol. Podejrzenia mundurowych okazały się uzasadnione, bowiem w dwóch przeszukanych piwnicach – jednej należącej do mężczyzny, drugiej wynajmowanej przez niego - funkcjonariusze odnaleźli przeszło 1750 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W tych pomieszczeniach policjanci odnaleźli również około 30 litrów nielegalnego alkoholu. Czarnorynkowa wartość kontrabandy zabezpieczonej przez sokólskich policjantów oszacowana została na prawie 22 tys. zł., zaś wartość należnego od niej podatku akcyzowego - na kwotę blisko 30 tys. złotych. Właściciel „lewego” towaru odpowie teraz przed sądem. Za przechowywanie wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl