Aby bezpiecznie spędzić ferii czas… - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby bezpiecznie spędzić ferii czas…

Data publikacji 06.02.2015

Sokólscy policjanci kontynuują działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Od początku tygodnia odwiedzają odpoczywających na naszym terenie uczniów. Podczas spotkań rozmawiają z dziećmi na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku w okresie ferii zimowych.

 

Sokólscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne ferie” kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną powiatu sokólskiego. Przez tych kilka dni odwiedzili dzieci i młodzież przebywających na zimowiskach: w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sokółce, w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynkach oraz w Zespole Szkół w Sidrze. W trakcie wizyt mundurowi przestrzegali słuchaczy przed zagrożeniami, które mogą na nich czyhać podczas ferii zimowych, zarówno w czasie zabawy na świeżym powietrzu, jak również w domu, w tym podczas niewłaściwego korzystania z internetu. Podkreślano słuchaczom, że internet, mimo wielu zalet niesie również pewne zagrożenia, szczególnie dla młodych  jego użytkowników. Szczególną uwagę zwracano też na ryzyko zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Kolejnym zagadnieniem poruszonym w czasie spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym i temat obowiązku noszenia odblasków. Podczas spotkania młodzież była zainteresowana poruszanymi tematami i chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Dodatkowo na koniec każdego ze spotkań można było obejrzeć sprzęt służbowy używany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Wszyscy uczestnicy prelekcji otrzymali elementy odblaskowe.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl