Nie lekceważ zagrożenia! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie lekceważ zagrożenia!

Data publikacji 02.03.2015

Sezon zimowy i konieczność ogrzewania domów niesie ryzyko pożarów i zaczadzeń. Sokólscy policjanci wraz z innymi służbami w ramach realizowanych czynności zwracają uwagę na stan urządzeń grzewczych oraz wentylacyjnych i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

Apelujemy!

Sprawdzajmy we własnym zakresie przewody kominowe, wentylację pomieszczeń. Pamiętajmy, że czad nie posiada zapachu i nie można go wyczuć. Możemy rozpoznać działanie tlenku węgla po objawach: nudności, ból głowy problemy z oddychaniem. W takich sytuacjach należy otworzyć okna i przewietrzyć mieszkanie. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!