Działania sokólskiej drogówki - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania sokólskiej drogówki

Data publikacji 02.03.2015

Sokólscy policjanci przeprowadzili działania „Alkohol” i „Narkotyki”. Badaniom na zawartość środków odurzających w organizmie oraz alkoholu w wydychanym powietrzu poddano blisko 300 kierowców. W ramach akcji policjanci rozdawali również kierowcom niebieskie serduszka „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

 

Sokólscy policjanci w ramach prowadzonych działań „Alkohol” i „Narkotyki” zbadali w miniony piątek prawie 300 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie oraz na zawartość środków odurzających. Wszyscy zbadani okazali się być odpowiedzialni na drodze.

Dodatkowo, w ramach akcji sokólscy mundurowi rozdawali niebieskie serduszka „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, na których wypisane są różne hasła, np.: „Mamo, Tato czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie” lub „Chcę Cię dziś całować. Kocham, jedź ostrożnie”. Były także serduszka bez napisu, gdzie każdy może dopisać swój osobisty przekaz. Taki naładowany emocjami podarunek wręczony kierowcy przez bliską mu osobę, może być jedynym impulsem, który sprawi, że ten zdejmie nogę z gazu, zapnie pasy bezpieczeństwa czy też odłoży na bok telefon komórkowy i będzie jechał bezpiecznie. Słowa zapisane na serduszku, powieszone np. przy lusterku w samochodzie mają przypominać kierowcy, że jest kochany, a w domu czekają na niego bliscy.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl