Volkswagen odzyskany – 16-latek zatrzymany - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Volkswagen odzyskany – 16-latek zatrzymany

Data publikacji 02.03.2015

Policjanci sokólskiej drogówki zatrzymali 16-latka, który jechał kradzionym passatem i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz postępowaniem nastolatka zajmie się sąd.

W minioną sobotę, po godzinie 22.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce patrolując miasto zauważyli na ulicy Kryńskiej volkswagena jadącego bez włączonych świateł mijania. Jednak, gdy mundurowi chcieli zatrzymać jego kierowcę do kontroli ten, pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie, zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów kierujący passatem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego sadu. Tam też został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 16-letni mieszkaniec Sokółki. Dodatkowo wyszło na jaw, że volkswagen, którym jechał został chwilę wcześniej skradziony z jednego z miejskich parkingów. Funkcjonariusze szybko ustalili właściciela samochodu, który jak się okazało nie wiedział nawet jeszcze o tym,  że jego auto zniknęło. Teraz policjanci ustalają, czy 16-latek nie ma na swoim koncie innych podobnych kradzieży, a dalej o losie nastolatka zadecyduje sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl