Zatrzymani w związku z kradzieżami przewodów - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z kradzieżami przewodów

Data publikacji 12.03.2015

Sokólscy policjanci zatrzymali czterech 20-latków podejrzanych o kradzieże od początku roku przewodów teletechnicznych ze szlaku kolejowego. Sprawą zajmie się teraz sąd. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony poniedziałek policjanci z Dąbrowy Białostockiej wspólnie z funkcjonariuszami sokólskiej drogówki zatrzymali do kontroli bmw, którym podróżowało trzech mężczyzn. Z ustaleń mundurowych wynikało, że pojazdem tym mogą poruszać się osoby podejrzane o kradzieże, do których dochodziło na terenie powiatu sokólskiego. Podczas sprawdzenia samochodu policjanci znaleźli tam zwoje przewodów teletechnicznych. Z dotychczasowych informacji wynika, że dwaj poruszający się autem 20-latkowie razem z dwoma innymi osobami, od stycznia tego roku najprawdopodobniej regularnie kradli przewody ze szlaku kolejowego. Wartość odzyskanego mienia to blisko 9,5 tysiąca złotych. Ponadto intensywna praca mundurowych doprowadziła także do zatrzymania we wtorek dwóch kolejnych związanych z tą sprawą 20-latków, którzy wczoraj także usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz postępowaniem całej czwórki zajmie się sąd. 20-latkom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl