Weekend na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 30.03.2015

Drogowy bilans minionego weekendu w powiecie sokólskim to cztery kolizje, nietrzeźwy kierujący, jeden pod wpływem środków odurzających oraz kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów. Wszystkie osoby za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą teraz przed sądem.

W miniony weekend na drogach powiatu sokólskiego doszło do czterech kolizji. Przyczyny stłuczek drogowych to przede wszystkim niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe manewry ale też wtargnięcie zwierzyny leśnej na drogę. Do jednego z takich zdarzeń doszło w minioną sobotę przed godziną 23.00 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła i 3-go maja w Dąbrowie Białostockiej. Tam, kierujący golfem najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy toyoty. W wyniku zdarzenia dwóch pasażerów z golfa trafiło do szpitala, a kierowcy volkswagena zostało zatrzymane prawo jazdy. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Dodatkowo w miniony weekend na drogach powiatu ujawniono kierującego pod wpływem alkoholu,  jednego pod wpływem działania środków odurzających oraz kierowcę z zakazem prowadzenia pojazdów. Pierwszy z nich został zatrzymany w piątek po godzinie 19.00 przez funkcjonariuszy na terenie Drogowego Przejścia Granicznego w Kuźnicy. Kierowca passata w wydychanym powietrzu miał ponad 0,5 promila alkoholu. Sokólscy policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany został godzinę później na trasie Usnarz Górny – Minkowce. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy. Jednak jego zachowanie wzbudziło w mundurowych podejrzenie, że może on być pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło wstępne badanie na narkotesterze. Dodatkowo, podczas przeszukania w podłokietniku alfa romeo policjant znalazł zawiniątko foli aluminiowej z zawartością marihuany. Młodemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Natomiast w dniu wczorajszym  przed godziną 17.00 w Dąbrowie Białostockiej zatrzymany został do kontroli drogowej kierowca citroena. Podczas sprawdzenia wyszło na jaw, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz wszystkie osoby za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą przed sądem.

Ponadto dzisiaj po północy dyżurny sokólskiej Policji otrzymał zgłoszenie od kierowcy taksówki dotyczące nie uiszczenia opłaty przez klienta w Suchowoli na ulicy Wierzbowej. Mundurowi udali się na miejsce. Zgłaszający oznajmił, iż klient wsiadł do taksówki w Białymstoku, zaznaczył że po pieniądze zajadą do Suchowoli. Przy wskazanym adresie pod tym pretekstem wysiadł i …zniknął. Mundurowi z Suchowoli szukają sprawcy zdarzenia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl