Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dbajmy o Nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy!

Data publikacji 02.04.2015

87% podróżujących samochodami osobowymi na drogach województwa podlaskiego stosuje pasy bezpieczeństwa. Policjanci apelują! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy o obowiązku zapinania pasów podczas jazdy.

Zbliżający się okres wiosenno - letni to dla większości wypoczynek i wyjazdy z nim związane. Większa liczba pojazdów na drogach generuje jednak zagrożenia - to w tym okresie policjanci odnotowują najwięcej wypadków. Sprzyjają temu również, wbrew pozorom, dobre warunki pogodowe: słoneczna, bezchmurna pogoda prowokuje do szybszej, a zarazem bardziej niebezpiecznej jazdy.

Apelujemy do kierowców! Bądźmy życzliwi i kulturalni dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że wyobraźnia to podstawowa cecha dobrego kierowcy, dlatego też nie przekraczajmy dozwolonych prędkości i jedźmy ostrożnie. Obligatoryjnie przestrzegajmy też obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa!

Z przeprowadzonych w 2014 roku badań wynika, że jeszcze 13% podróżujących pojazdami osobowymi na terenie województwa podlaskiego nie stosuje pasów bezpieczeństwa. A tymczasem zmniejszają one ryzyko śmierci o 50%. Zderzenie z przeszkodą samochodu jadącego z prędkością 80 km/h jest niemal zawsze śmiertelne dla osób bez zapiętych pasów. Pasy wiążą kierowcę z autem, przez co ma on lepsze wyczucie pojazdu i większą precyzję kierowania. Zapięte pasy gwarantują też właściwe działanie poduszki powietrznej. Przypominamy, że obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa dotyczy wszystkich podróżujących pojazdami, również dzieci w fotelikach.

Sokólscy  policjanci apelują! Dbajmy o bezpieczeństwo - to Nasza wspólna sprawa. Pamiętajmy o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy!