Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy do mieszkańców powiatu o ograniczone zaufanie do osób obcych...

Data publikacji 03.04.2015

Nieznajomy mężczyzna przyszedł do mieszkania starszej kobiety. Pod pretekstem potrzeby finansowej i posiłku wraz z kolegą zabrali kobiecie pieniądze, które miała w domu. To już kolejny przypadek kradzieży w powiecie sokólskim w ostatnim okresie. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o czujność i ostrożność w kontakcie z nieznajomymi.

Wczoraj policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Sokółce zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy. Do drzwi kobiety przebywającej samotnie w mieszkaniu zapukał nieznajomy mężczyzna. Prosił, aby otworzyła i dała mu 50 złotych. Gdy usłyszał, że nie ma pieniędzy poprosił o posiłek, wybiegł z mieszkania i wrócił z kolegą. Obaj przeszukali szafki w kuchni i zabrali pieniądze, które kobieta trzymała w mieszkaniu, po czym wyszli.

To już kolejny podobny przypadek kradzieży w powiecie sokólskim w ostatnim okresie. Pierwszy miał miejsce dzień wcześniej w gminie Korycin. Sokólscy policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Apelujemy o ograniczone zaufanie do obcych. Pamiętajmy, że oszuści i złodzieje wykorzystują nieuwagę, podeszły wiek i często podają się za członków rodziny, pracowników gazowni, wodociągów, przedstawicieli handlowych. Najczęściej wybierają na ofiary osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy też o zgłaszanie się osób, które posiadają wiedzę o sprawcach kradzieży – osobiste w najbliższej jednostce Policji lub pod telefonem 997 lub 112.

Nie wpuszczajmy nieznajomych lub przypadkowo poznanych osób do naszych mieszkań. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem powiadommy Policję.