Podsumowanie świątecznych dni w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świątecznych dni w powiecie sokólskim

Data publikacji 07.04.2015

Spokojnie mieszkańcy powiatu sokólskiego obchodzili Święta Wielkanocne. W tym czasie sokólscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych na terenie powiatu. Nie obyło się jednak bez wezwań mieszkańców powiatu oraz naruszeń prawa na naszych drogach.

W trakcie minionych Świąt Wielkanocnych na terenie powiatu sokólskiego nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych, jednak nie obyło się bez zdarzeń drogowych. Na drogach powiatu doszło do dwóch kolizji. Dodatkowo mundurowi zatrzymali kierującego, który zdecydował się usiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz osobę poszukiwaną listem gończym.

Do jednej z kolizji doszło w świąteczną niedzielę przed godziną 11.00 na skrzyżowaniu ulic Nowodzielskiej i Kopernika w Kuźnicy. Tam, 48-latek kierujący transporterem nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu audi 26-letniemu kierowcy. Na szczęście uczestnikom nic poważnego się nie stało.

Kierujący obu kolizji byli trzeźwi. Policjanci sprawców zdarzeń ukarali mandatami karnymi.

W świąteczny poniedziałek po godzinie 18.00 w miejscowości Popiołówka policjanci sokólskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę quada. Okazało się, że kierujący nim 43-latek miał bisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo wyszło na jaw, że quad nie jest dopuszczony do ruchu, a kierowca nie posiada wymaganych na niego dokumentów. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy. Teraz mundurowi z Janowa wyjaśniają okoliczności w jakich 43-latek wszedł w posiadanie pojazdu.  

Chwilę później policjanci z Posterunku Policji w Janowie na ulicy białostockiej zatrzymali do kontroli drogowej skuter, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Podczas sprawdzenia okazało się, że pasażer podaje nieprawdziwe dane. Funkcjonariusze ustalili tożsamość 25-latka i okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym i ukrywał się od blisko 4 lat. Młody mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl