Powiatowy Konkurs „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowy Konkurs „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”

Data publikacji 15.04.2015

Wczoraj po raz kolejny w powiecie sokólskim został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogoym. Policjanci uczestniczyli w sędziowaniu i ocenianiu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Wczoraj w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce rozpoczął się Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody jak co roku współorganizowali sokólscy funkcjonariusze ruchu drogowego. Trzyosobowe drużyny z całego powiatu reprezentowały szkoły podstawowe i gimnazjalne. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy. Sprawdzono również praktyczne umiejętności młodych ludzi w zakresie precyzyjnej jazdy na rowerze. Przedsięwzięcie ma na celu podnoszenie kultury drogowej wśród młodych ludzi oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpieczeństwa poruszania się na drogach. Kształtuje również partnerskie zachowania wobec innych, a także edukuje w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W finale szkół podstawowych miejsce III zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce. Natomiast miejsce II i I należało do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce. I i II miejsce w finale szkół gimnazjalnych zajęły dwa zespoły Gimnazjum Nr 3 Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce natomiast III miejsce należało do gimnazjalistów Zespołu Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej.

W maju finaliści konkursu będą reprezentować Powiat Sokólski w rozgrywkach wojewódzkich.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl