Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 20.04.2015

W miniony weekend sokólscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich uderzył w słup i staranował ogrodzenie, a kolejny zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie wioząc w takim stanie swoje dziecko. Teraz 41, 47 i 61-latek za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W piątkowe popołudnie w Sokółce na ulicy Jana Pawła II policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który na tylnej kanapie samochodu przewoził dziecko podróżujące bez fotelika i zapiętych pasów. Dodatkowo okazało się, że 47-letni mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto wyszło na jaw, że ma nieważne prawo jazdy. W takim stanie kierujący wiózł swojego 7-letniego syna. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce mundurowych w niedzielny poranek. Kierujący jeepem przejeżdżając przez miejscowość Białostoczek uderzył w słup telekomunikacyjny, a następnie dachując uszkodził ogrodzenie posesji. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 61-latek miał prawie 2 promile. Natomiast trzeciego kierowcę, który zdecydował się usiąść za kierownicą po alkoholu, funkcjonariusze zatrzymali w niedzielę po południu w Kruglanach. 41-latek jadący oplem w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Całej trójce policjanci zatrzymali prawa jazdy, a za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl