Inauguracja Wakacji 2015 w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja Wakacji 2015 w Sokółce

Data publikacji 02.06.2015

Zbliżają się wakacje!! Na Stadionie Miejskim przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sokółce w ramach działań "Wakacje 2015" w trakcie uroczystych obchodów Dnia Dziecka funkcjonariusze Podlaskiej Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Sokółce, Ośrodka Sportu w Sokółce oraz Domu Kultury w Sokółce zorganizowali Wojewódzką Inaugurację tegorocznego letniego wypoczynku na Podlasiu.

Wczoraj na Stadionie Miejskim przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sokółce odbyła się Wojewódzka Inauguracja „Wakacji 2015” na terenie Podlasia. Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Domem Kultury w Sokółce funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku mogli w uroczysty sposób powitać zbliżające się wakacje razem z dziećmi szkół podstawowych. Po uroczystym przecięciu wstęgi przez przedstawicieli organizatorów i wypuszczeniu balonów zaproszono wszystkich zebranych na murawę, gdzie znajdowały się stoiska profilaktyczne przygotowane przez Policję, Straż Graniczną, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku i i PGE Dystrybucja Oddział Białystok. Dzieci mogły też obejrzeć symulację wypadku drogowego przygotowaną przez sokólski Wydział Ruchu Drogowego, Pogotowie Ratunkowe oraz Państwową Straż Pożarną i zobaczyć jak wygląda współdziałanie tych służb ratowniczych w takich przypadkach. Wśród atrakcji znalazł się również pokaz tresury psów służbowych, każde dziecko mogło zwiedzić „policyjne miasteczko ruchu drogowego”, usiąść na policyjnym motocyklu, quadzie, obejrzeć radiowóz oraz policyjną łódź motorową. Organizatorzy dzięki sponsorom mogli zadbać także, aby każde dziecko zjadło posiłek, deser, a także mogło aktywnie spędzić czas biorąc udział w różnych konkursach i zabawach. Wojewódzka Inauguracja Wakacji była również znakomitą formą włączenia się sokólskiej społeczności w Ogólnopolski Głos Profilktyki. Wszyscy zebrani wzięli w nim udział wybijając rytm serca dłonią położoną na klatce piersiowej.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl