„Bezpieczne Przedszkolaki” z wizytą u sokólskich policjantów - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne Przedszkolaki” z wizytą u sokólskich policjantów

Data publikacji 23.06.2015

„I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki”, dzisiaj tym hasłem dzieci z Przedszkola Nr 3 w Sokółce przywitały policjantów. Uroczystą wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce grupa „Motylków” zakończyły realizację programu „Bezpieczny Przedszkolak”.

Dzisiaj rano maluchy z Przedszkola Nr 3 w Sokółce przybyły do Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, aby w uroczysty sposób zakończyć realizację programu „Bezpieczny Przedszkolak”. Pani podinsp. Anna Bajeńska, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce wręczyła gościom dyplomy „Bezpiecznego Przedszkolaka” i życzyła słonecznych oraz bezpiecznych wakacji. Następnie dzieci zwiedziły komendę. Zobaczyły policyjne centrum dowodzenia i inne ppomieszczenia, a na koniec sprawdziły, w jakich warunkach mieszkają policyjne pieski. Na pożegnanie wszystkie „Motylki” otrzymały wakacyjną odznakę i w podziękowaniu za współpracę przekazały policjantom album z propozycjami umundurowania Polskiej Policji. Kilka ostatnich tygodni dzieci z grupy „Motylków” poświęciły na zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w spotkaniu z obcą osobą i zwierzęciem. Uczyły się odróżniać sytuacje bezpieczne od niebezpiecznych. Zapoznawały się z różnymi służbami mundurowymi oraz uczyły się odróżniać mundury i pojazdy służbowe. W tej nauce dzieciom pomagali funkcjonariusze z różnych wydziałów Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Ideą tego programu było zaszczepienie dzieciom podstawowej wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz kształtowanie zaufania do służb mundurowych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl