Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dąbrowscy policjanci zatrzymali sprawców włamań i odzyskali utracone mienie

Data publikacji 25.06.2015

Policjanci z Dąbrowy Białostockiej zatrzymali 21-latka, który wraz ze swoim 16-letnim kolegą dokonał szeregu kradzieży z włamaniem na terenie miasta i gminy Dąbrowa Białostocka. Mundurowi odzyskali również większość zrabowanego mienia wstępnie wycenioną na ponad 5 tys. złotych.

Wczoraj policjanci z Dąbrowy Białostockiej przedstawili zarzuty 21-letniemu mieszkańcowi miasta, który dokonał szeregu włamań do budynków gospodarczych i garaży na terenie miasta i gminy Dąbrowa Białostocka. Mężczyzna wspólnie ze swoim młodszym kolegą w poniedziałkowy poranek próbował dokonać kolejnego włamania do niezamieszkałego domu, z którego został wypłoszony przez sąsiada. Mundurowi ustalili sprawców i starszego z nich w poniedziałkowy wieczór zatrzymali do wyjaśnienia, natomiast młodszego przesłuchali jako sprawcę czynu karalnego. Skradzione rzeczy, w tym; bronę ciągnikową, pustaczarkę, silnik elektryczny, żeliwny zlew, felgi mundurowi zabezpieczyli w jednym ze skupów złomu. Dąbrowscy policjanci ustalają czy mężczyźni nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw. Za popełnione czyny 21-latek odpowie przed sądem, sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl