Kierował pod wpływem środków odurzających - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem środków odurzających

Data publikacji 06.07.2015

W trakcie rutynowej kontroli seata okazało się, że jego kierowca jest pod wpływem środków odurzających a jego dwaj pasażerowie również. W aucie ujawniono także pakiet z marihuaną. Za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

W sobotę przed godziną 21 w Janowie na ulicy Białostockiej policjanci zatrzymali do rutynowego sprawdzenia kierowcę astry. Zachowanie i zapach unoszący się z opla wzbudził w mundurowych podejrzenia, że młody mężczyzna może prowadzić pojazd po narkotykach. W trakcie dalszego sprawdzenia w drzwiach bocznych auta mundurowi odnaleźli pakiet z suszem roślinnym ok.1 gr. Kierowca oraz podróżujący z nim 19 i 16-latek oświadczyli, że wspólnie palili marihuanę, do posiadania marihuany przyznał się najmłodszy z mężczyzn. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przypominają, że za kierowanie pojazdem pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl