Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 07.07.2015

Sokólscy policjanci w miniony weekend zatrzymali na drogach powiatu trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego. Teraz wszyscy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend sokólscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu trzech mężczyzn kierujących w stanie nietrzeźwości. W sobotnie popołudnie w miejscowości Karpowicze mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego passatem. Badanie alkomatem wykazało u 23-latka ponad promil alkoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 24-latek, który w niedzielę około godziny 20.00 na skrzyżowaniu ulic Białostockiej i Browarnej w Janowie doprowadził do kolizji drogowej. Po zatrzymaniu sprawcy, kierowcy passata okazało się, że jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Natomiast godzinę później w Sokółce na ulicy Przemysłowej mundurowi zatrzymali do kontroli 37-latka, kierowcę golfa. Miał on 3 promile alkoholu w organizmie. Wszystkim nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy, a za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Każdego dnia na drogach powiatu sokólskiego policjanci przeprowadzają kontrole drogowe, podczas których sprawdzane są nie tylko wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu, ale przede wszystkim kontrolowana jest trzeźwość kierowców. Niestety mimo wielu policyjnych apeli, wciąż znajdują się tacy, którzy zapominają o prostej zasadzie „piłeś - nie jedź”.

Sokólscy mundurowi przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które poza utratą prawa jazdy, grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu.