Wypadek z promilami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z promilami

Data publikacji 17.07.2015

Kierujący bmw najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu renault z naczepą. W wyniku zderzenia 2 osoby trafiły do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniają sokólscy policjanci.

Wczoraj po godzinie 7.00 sokólski dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w pobliżu miejscowości Korycin na drodze K-8. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący bmw wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Białegostoku renault z naczepą. W wyniku zderzenia pojazdów 2 osoby zostały przewiezione do szpitala. 23-latek oraz jego o rok młodszy kolega podróżujący bmw byli pijani. W wydychanym powietrzu obaj mieli ponad 1,5 promila alkoholu. Sokólscy policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i ustalają kierującego bmw.

Natomiast dzisiaj po godzinie 6.00 na trasie Sokółka – Kraśniany doszło do kolejnego zderzenia. Tam, 29-letni kierowca seata, jadąc w kierunku Sokółki na łuku drogi najprawdopodobniej zjechał na prawe pobocze drogi, następnie powrócił na jezdnię zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z dostawczym Lublinem, za którego kierownicą siedział 57-letni mężczyzna. W wyniku uderzenia kierowca seata trafił do szpitala. Okazało się że 29-latek ma 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz dokładne okoliczności i przyczyny tych zdarzeń ustalają policjanci z Sokółki.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl