Nieodpowiedzialni kierowcy na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni kierowcy na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 27.07.2015

Drogowy bilans minionego weekendu w powiecie sokólskim to wypadek, cztery kolizje oraz trzech kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą – jeden po alkoholu, drugi pod wpływem środków odurzających, a trzeci bez uprawnień. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy odpowiedzą teraz przed sądem.

W miniony weekend na drogach powiatu sokólskiego doszło do pięciu zdarzeń drogowych, z których najpoważniejszym był wypadek na drodze K8. Do zdarzenia doszło w niedzielę przed południem w pobliżu miejscowości Korycin. Tam, 69-letni kierowca clio jadąc w stronę Korycina, na prostym odcinku drogi najprawdopodobniej zasnął i wjechał w kolumnę rowerzystów poruszających się w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia dwóch mężczyzn trafiło do szpitala. 69-letniemu kierowcy clio zatrzymano prawo jazdy.

Dodatkowo w minioną sobotę na drogach powiatu sokólscy mundurowi ujawnili trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w Krynkach. 59-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i stracił prawa jazdy. Kolejnym był ujawniony przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy 30-letni mężczyzna podróżujący volvo z rodziną, którego zachowanie wzbudziło w mundurowych podejrzenie, że może on być pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia strażników potwierdziło wstępne badanie na narkotesterze. Kierowca został przekazany Policji. 30-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Ostatnim w niechlubnej grupie był 38-latek podróżujący volkswagenem. Zatrzymany został do kontroli drogowej na trasie Sokolany – Żuki. Kierowca był trzeźwy jednak jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz postępowaniem trzech nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sokólski sąd.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl