Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 03.08.2015

Sokólscy policjanci w miniony weekend zatrzymali na drogach powiatu siedmiu mężczyzn, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. W ujęciu jednego z nich pomogła właściwa reakcja jadącego za nim kierowcy. Natomiast kolejnych dwóch uczestniczyło w kolizjach drogowych. Teraz wszyscy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

 

W miniony weekend sokólscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu siedmiu mężczyzn kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. W sobotni poranek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał informację o fordzie jadącym po krajowej ósemce, który popełnia szereg poważnych wykroczeń w ruchu drogowym. We wskazane miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. W pobliżu miejscowości Wólka mundurowi zastali osobę zgłaszającą ze świadkami zdarzenia, którzy podczas podróży zarejestrowali kamerą samochodową popełniane przez kierowcę forda wykroczenia. Widząc niebezpieczną jazdę 57-latka postanowili go zatrzymać i zaczekać na przyjazd Policji. Na miejscu okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Podczas minionego weekendu dwóch nietrzeźwych kierujących uczestniczyło także w zdarzeniach drogowych. Do pierwszej stłuczki doszło w piątek przed godziną 15.00 na ulicy Białostockiej w Sokółce. Tam 42-latek wyjeżdżając skuterem z posesji uderzył w jadącą toyotę. Okazało się, że miał w organizmie prawie promil alkoholu. Dodatkowo nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Natomiast do drugiej kolizji doszło w sobotę po godzinie 22.00 w miejscowości Klimówka. Tam 17-latek kierujący volkswagenem rozpoczął manewr cofania podczas omijania go przez 21-letniego kierowcę bmw, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Okazało się, że kierujący volkswagenem nie ma prawa jazdy, a dodatkowo badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile. Teraz wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Każdego dnia na drogach powiatu sokólskiego policjanci przeprowadzają kontrole drogowe, podczas których sprawdzane są nie tylko wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu, ale przede wszystkim trzeźwość kierowców. Niestety mimo wielu policyjnych apeli, wciąż znajdują się kierowcy, którzy zapominają o prostej zasadzie „piłeś - nie jedź”. Sokólscy mundurowi przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które poza utratą prawa jazdy, grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl