Nietrzeźwa niedziela na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa niedziela na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 11.08.2015

W miniony weekend sokólscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców, z czego czterech w niedzielę. Nieodpowiedzialni mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

W niedzielne popołudnie, około godziny 15.00, na trasie Długi Ług – Przystawka funkcjonariusze Policji z Janowa zatrzymali do kontroli kierowcę renault. Po sprawdzeniu okazało się, że 28-latek jest pod wpływem alkoholu oraz nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego ani ubezpieczenia pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, w związku z czym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Godzinę później w Zwierzyńcu Wielkim mundurowi zatrzymali do kontroli 18-latka, który jechał skuterem bez kasku. Podobnie jak w poprzednim przypadku okazało się, że kierowca nie ma przy sobie żadnych dokumentów, a w organizmie miał ponad pół promila. Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego policjanci zatrzymali w rejonie Nowego Dworu. 63-letek kierujący zetorem miał 0,9 promila oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Natomiast po godzinie 21.00 w Sokółce na ulicy Górnej funkcjonariusze zatrzymali do sprawdzenia jeepa. Okazało się, że jego 18-letni kierowca oprócz tego, że nie ma prawa jazdy, to wioząc dwóch pasażerów znajdował się pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało u niego 1,2 promila. Brakiem odpowiedzialności wykazał się również 31-letni mężczyzna, którego mundurowi skontrolowali w piątek około godziny 19.00 w Podkamionce. Kierując audi miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz wszyscy skontrolowani nietrzeźwi kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Sokólscy policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które poza utratą prawa jazdy, grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl