Sokólska Policja Apeluje - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólska Policja Apeluje

Data publikacji 25.08.2015

W minioną sobotę do funkcjonariuszy sokólskiej Policji zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że dzień wcześniej w śmieciach wyrzuconych w lesie w rejonie miejscowości Kraśniany odnalazł opakowanie z napisem „Ćwiczebny zestaw środków trujących” w którym znajdowały się fiolki z różnymi substancjami. Jedna z nich była pęknięta.

Sokólska Policja zwraca się z APELEM do wszystkich osób aby w przypadku odnalezienia rzeczy bądź substancji niewiadomego pochodzenia, których już sam wygląd wskazuje, że mogą zawierać nieznane substancje (np. substancje chemiczne) nie przesuwały ich, nie podnosiły, nie dotykały. Mogą one stanowić realne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić służby ratownicze w tym Policję i Straż Pożarną i poczekać na miejscu na przybycie tych służb. Niewłaściwe postępowanie z nieznanymi substancjami może doprowadzić do utraty zdrowia bądź życia lub też skażenia  środowiska.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl