Sokólscy Policjanci na Inauguracji Roku Szkolnego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy Policjanci na Inauguracji Roku Szkolnego

Data publikacji 01.09.2015

Dzisiaj sokólscy policjanci wzięli udział w uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego w różnych szkołach na terenie Powiatu Sokólskiego. Wydelegowani funkcjonariusze w trakcie uroczystości odczytali wszystkim zgromadzonym list I Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Adama Petelskiego. Tym spotkaniem rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzisiaj po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wzięli udział w uroczystościach rozpoczęcia nowego roku szkolnego w szkołach na terenie Powiatu Sokólskiego. Policjanci odczytali zebranym list I Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który zwrócił w nim uwagę na to „że wszystkie dzieci potrzebują dobrego przykładu oraz mądrych, świadomych, uczciwych i przyjaznych dorosłych”, a najmłodszym życzył „wspaniałych przyjaciół, wiele radości i uśmiechu na co dzień oraz zawsze bezpiecznej drogi do szkoły!”. Tym spotkaniem mundurowi rozpoczęli cykl spotkań na których będą rozmawiać z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego poruszania się w rejonach dróg oraz tego jak należy się zachowywać aby nie stać się ofiarą przestępstwa. O to aby „Droga do szkoły/domu” była bezpieczna będą również dbać funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Sokółka otaczając szczególnym nadzorem rejony szkół a także sposób przewożenia najmłodszych na zajęcia – autobusami i prywatnymi autami.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl