Pracownica banku zapobiegła oszustwu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownica banku zapobiegła oszustwu

Data publikacji 07.09.2015

Dzięki pracownicy banku nie doszło do kolejnego oszustwa. Podszywający się pod funkcjonariusza CBŚP mężczyzna nakłonił 63-letniego mieszkańca Sokółki do przelania na podane konto 120 tysięcy złotych, w związku z rzekomymi działaniami zmierzającymi do zatrzymania oszusta. Na szczęście kobieta ostrzegła ofiarę przestępcy, że może to być próba oszustwa.

W miniony piątek po południu do 63-letniego mieszkańca Sokółki, po wcześniejszym telefonie od rzekomego członka rodziny pilnie potrzebującego pieniędzy na zakup mieszkania, zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta CBŚP. Fałszywy funkcjonariusz twierdząc, że wcześniej dzwonił oszust, pod pretekstem rozbicia tak działającej grupy przestępczej, nakłonił 63-latka do przelania na podane konto 120 tysięcy złotych, o które prosił wcześniejszy rozmówca. Na szczęście, gdy mężczyzna poszedł do banku pracująca tam kobieta ostrzegła go, że mógł paść ofiarą oszustwa. Dzięki temu 63-latek nie stracił swoich oszczędności, a o całym zdarzeniu powiadomił Policję. Teraz mundurowi szukają oszustów i ponownie apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich finansowych decyzji.

Podlascy policjanci ostrzegają i radzą - CZYTAJ.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl