Bądź widoczny na drodze – noś odblaski! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź widoczny na drodze – noś odblaski!

Data publikacji 11.09.2015

Początek jesieni, zmiana aury i szybciej zapadający zmrok powodują pogorszenie się warunków drogowych. Ograniczona widoczność ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Sokólscy policjanci apelują o rozwagę i używanie elementów odblaskowych.

Coraz wcześniej zapadający zmrok i pogarszające się warunki drogowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Ze względu na ograniczoną widoczność najbardziej narażeni na udział w zdarzeniach drogowych są niechronieni uczestnicy ruchu, czyli piesi i rowerzyści.

Sokólska Policja przypomina, że od 31 sierpnia ubiegłego roku znowelizowana ustawa prawo o ruchu drogowym nakłada na pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu. Używanie odblasków w warunkach ograniczonej widoczności ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, ponieważ pozwala kierującemu pojazdem dostrzec taką osobę z dużej odległości i bezpiecznie ją ominąć.

Przypominamy również rowerzystom, że ich jednoślady powinny być wyposażone w oświetlenie w postaci czerwonego światła odblaskowego z tyłu, a w przypadku jazdy w warunkach ograniczonej widoczności także, w światła pozycyjne z przodu i z tyłu. 

Apelujemy! Bądź widoczny – noś odblaski!

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl