Pijany 14-latek za kółkiem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany 14-latek za kółkiem

Data publikacji 14.09.2015

Policjanci z Dąbrowy zatrzymali 14-latka, który kierował dacią i spowodował kolizję drogową. Okazało się, że młody człowiek miał prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie i dodatkowo przewoził trzech pasażerów. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

W minioną sobotę, przed północą dyżurny sokólskiej Policji poinformowany został o zdarzeniu drogowym na ulicy Jana Pawła II w Dąbrowie Białostockiej. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi, gdzie zastali uszkodzony pojazd oraz grupkę młodzieży, którzy nie potrafili określić jednoznacznie jak doszło do zdarzenia. Szybko wyszło na jaw, że za jego kierownicą siedział 14-latek, który użyczył pojazd bez wiedzy rodziców, podczas ich snu. Policjanci ustalili, iż kierujący dacią najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, uderzył w słup elektryczny a następnie w ogrodzenie pobliskiej posesji. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości młodego chłopaka okazało się, że miał prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo 14-latek przewoził trzech pasażerów, którzy również byli pod wpływem alkoholu, a dwóch z nich było nieletnich. Teraz dąbrowscy policjanci poinformują Sąd Rodzinny i Nieletnich o młodych ludziach, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo ustalają w jaki sposób nieletni zdobyli alkohol.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl