O bezpieczeństwie z sokólską młodzieżą - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie z sokólską młodzieżą

Data publikacji 08.10.2015

Policjanci z Sokółki spotkali się z młodzieżą klas mundurowych sokólskiego ogólniaka. Wczorajsze spotkanie dotyczyło zagadnień związanych z ruchem drogowym.

Wczoraj funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkał się z uczniami II i III klasy mundurowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. Tym razem młodzi ludzie mogli dowiedzieć się na czym polega praca policjanta ruchu drogowego, jak wygląda kontrola drogowa oraz kiedy i jak najlepiej przygotować się do egzaminów na prawo jazdy. Policjant przypomniał też wszystkim o tym, że najważniejszą rzeczą dla bezpieczeństwa jest to aby każdy kierujący pojazdem mechanicznym nie wsiadał za kierownicę pod wpływem alkoholu, narkotyków czy dopalaczy. Substancje te zmieniają sposób postrzegania rzeczywistości i tym samym ocenę sytuacji na drodze. Taka osoba staje się najbardziej niebezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Aby bezpieczeństwo w ruchu drogowym było jeszcze większe to każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym po zmierzchu ma ustawowy obowiązek nosić w widocznym miejscu odblask.

To już drugie spotkanie sokólskich policjantów z uczniami klas mundurowych. W przyszłości planowane są kolejne dotyczące innych aspektów służby funkcjonariuszy Policji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl