Z „Autochodzikiem” u pierwszaków - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z „Autochodzikiem” u pierwszaków

Data publikacji 16.10.2015

Od początku września sokólscy policjanci prowadzą cykliczne spotkania z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem mundurowi spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce.

 

Tym razem sokólscy policjanci spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci były ciekawe wszystkiego, co związane jest z pracą funkcjonariuszy. Podczas prelekcji  mundurowi przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze, po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, dzieląc się posiadaną wiedzą. Pilnie słuchały i uczestniczyły we wszystkich zabawach uczących odpowiednich nawyków i zachowań na drodze. W zajęciach wykorzystywany był  także zestaw „Autochodzik”, który został sfinansowany w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. To właśnie dzięki niemu milusińscy mogli praktycznie poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię na pasach oraz jazdę „autochodzikiem” na drodze z sygnalizacją świetlną. Robiły to oczywiście pod wnikliwym okiem mundurowych. Dzięki zestawowi najmłodsi mogli uczyć się poprzez doskonałą zabawę.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolkaka.policja.gov.pl