Odnaleziona 82-letnia kobieta - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziona 82-letnia kobieta

Data publikacji 19.10.2015

W wyniku szybkiej wspólnej akcji funkcjonariuszy Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej odnaleziono 82-latkę, która po godzinie 6.00 wyszła z domu i oddaliła się w nieznanym kierunku. Wychłodzoną kobietę odnaleziono oddaloną o ponad 4 kilometry od domu.

Wczoraj po godzinie 9.00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zadzwonił zdenerwowany mieszkaniec gminy Suchowola. Oświadczył, że podczas nieobecności domowników z mieszkania wyszła jego 82-letnia matka. Ze względu na wiek poszukiwanej, panujące niskie temperatury natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Do działań policyjnych oprócz funkcjonariuszy z Sokółki, Dąbrowy Białostockiej i Suchowoli zaangażowani byli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Oddziałów Policji w Białymstoku oraz strażacy z OSP w Suchowoli i Horodnianki, Do akcji poszukiwawczej użyto również psa tropiącego. W wyniku przeszukania terenu po godzinie 12.00 w odległości ponad 4 kilometrów od miejsca zamieszkania, na łące strażacy zauważyli stojąca kobietę. Okazała się nią zaginiona mieszkanka Podostrówka. 82-latka została przewieziona na badania do szpitala.

Policjanci apelują, aby w przypadku zaginięcia osoby, w szczególności mającej problemy zdrowotne, osoby starszej, niepełnosprawnej lub dziecka jak najszybciej powiadomić służby ratunkowe. W takich sytuacjach każda chwila zwłoki działa na niekorzyść zaginionego. Im szybsze powiadomienie służb o zaginięciu tym większe prawdopodobieństwo, że zaginiony cały i zdrowy powróci do domu.