„Nie ufaj BEZGRANICznie” w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie ufaj BEZGRANICznie” w powiecie sokólskim

Data publikacji 20.10.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi, który obchodzony był 18 października. W ramach tych działań spotkali się wczoraj z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. Rozmawiali o tym, jak należy się zachować, aby nie stać się ofiarą tego procederu.

18 października w całej Europie obchodzony był Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Sokólscy policjanci włączyli się w realizację tych działań poprzez spotkania z młodzieżą klas maturalnych Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce oraz Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. Ich głównym celem było uświadomienie zebranym, że takie zjawisko jak handel ludźmi istnieje i może dotyczyć każdego z nas. Funkcjonariusze przekazali słuchaczom jak należy zaplanować wyjazd za granicę, żeby nie stać się ofiarą tego procederu. Uświadomili, że należy zawsze sprawdzić rzetelność pracodawcy, a w szczególności starać się unikać przypadkowych propozycji pracy wychodzących od całkiem obcych, niesprawdzonych osób lub firm. Młodzież dowiedziała się również o sposobach właściwego przygotowania się do wyjazdu i miejscach, w których w razie potrzeby zostanie udzielona im pomoc. Spotkania dotyczące tematu handlu ludźmi są realizowane od wielu lat przez sokólskich policjantów pod nazwą „Nie ufaj BEZGRANICznie” we współpracy ze szkołami całego powiatu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolkaka.policja.gov.pl