Z „Autochodzikiem” w Przedszkolu Nr 3 - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z „Autochodzikiem” w Przedszkolu Nr 3

Data publikacji 29.10.2015

W ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły/domu” sokólscy policjanci spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu sokólskiego. Mundurowi przypominają uczniom i przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Wczoraj gościli w Przedszkolu Nr 3 w Sokółce.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkali się wczoraj z wychowankami Przedszkola Nr 3 w Sokółce. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa również tych w ruchu drogowym. Maluchy dowiedziały się do czego służą odblaski, gdzie i w jaki sposób należy je nosić oraz przypomniały sobie jak należy w bezpieczny sposób  przechodzić przez jezdnię. Dzięki zestawowi edukacyjnemu „Autochodzik”, który został zakupiony w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy maluchy mogły poćwiczyć  prawidłowe przechodzenie przez jezdnię z sygnalizacją świetlną. Wykorzystany w zajęciach zestaw wzbudza wielki entuzjazm wśród  uczestniczących w zajęciach i poprzez zabawę uczy jak stać się bezpiecznym użytkownikiem dróg.

PAMIĘTAJMY!

  • Zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna.
  • Pokażmy naszym pociechom najbezpieczniejszą drogę do szkoły.
  • Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię i przechodzić na czerwonym świetle.
  • Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci, wyposażmy je w widoczne po zmroku elementy odblaskowe.
  •  Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne, a co za tym idzie bezpieczniejsze.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl