Policjanci z „Autochodzikiem” w Jacowlanach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z „Autochodzikiem” w Jacowlanach

Data publikacji 29.10.2015

Sokólscy policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Jacowlanach.

Wczoraj sokólscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Jacowlanach. Mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w szczególności tego związanego z ruchem drogowym. Mundurowi przypomnieli małym słuchaczom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze, po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, dzieląc się posiadaną wiedzą. Pilnie słuchały także i aktywnie uczestniczyły we wszystkich zabawach uczących odpowiednich nawyków i zachowań na drodze. W zajęciach tradycyjnie już wykorzystywany był  zestaw „Autochodzik”, który sfinansowany został w  ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. To dzięki niemu uczniowie mogli praktycznie poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię na pasach z sygnalizacją świetlną. Robili to oczywiście pod wnikliwym okiem mundurowych. Na koniec spotkanie dzieci dostały od sokólskich policjantów odblaski, tak ważne w okresie jesienno-zimowym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl