Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 30.10.2015

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Sokółce nadal kontynuują działania skierowane na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Patrolując drogi powiatu zwracają uwagę na to czy piesi poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym noszą odblaski a rowerzyści poruszający się drogami mają prawidłowe oświetlenie.

Sokólscy policjanci stale prowadzą działania, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Patrolując drogi Powiatu Sokólskiego kontrolują czy piesi i rowerzyści po zmroku używają elementów odblaskowych. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo tej szczególnej grupy przypominają im o obowiązku noszenia odblasków oraz rozdają odblaskowe opaski. Taki pieszy jest dużo wcześniej zauważalny dla kierowców, którzy w bezpieczny sposób mogą wykonać manewr ominięcia.

Pamiętajmy, że odblaskami mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, czapki czy też kamizelki. Ważne jest umieszczenie ich w odpowiednich miejscach - na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że jesteśmy dobrze widoczni dla innych.

Przypominamy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasków  w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak  grozi mandat w wysokości do 100 złotych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolkaka.policja.gov.pl