„Nie ufaj BEZGRANICznie” w Dąbrowie Białostockiej - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie ufaj BEZGRANICznie” w Dąbrowie Białostockiej

Data publikacji 01.11.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej w Sokółce spotkali się z młodzieżą klas maturalnych LO w Dąbrowie Białostockiej aby porozmawiać o zjawisku handlu ludźmi. Przedsięwzięcie odbyło się we środę i wiązało się z działaniami „Nie ufaj bezgranicznie”.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej spotkali się z młodzieżą klas maturalnych z Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej. Mundurowi rozmawiali z uczniami na temat zjawiska handlu ludźmi. Głównym celem tych przedwczorajszych spotkań było uświadomienie zebranym, że takie zjawisko jak handel ludźmi istnieje i może dotyczyć każdego z nas. Mundurowi przekazali słuchaczom jak należy zaplanować wyjazd za granicę żeby nie stać się ofiarą tego procederu. Uświadomili, że należy zawsze sprawdzić rzetelność pracodawcy, a w szczególności starać się unikać przypadkowych propozycji pracy wychodzących od całkiem obcych osób lub firm. Młodzież dowiedziała się również o sposobach właściwego przygotowania się do takiego wyjazdu i miejscach, w których w razie potrzeby zostanie udzielona pomoc. Spotkania dotyczące tematu handlu ludźmi pod nazwą „Nie ufaj BEZGRANICznie” są realizowane przez sokólskich funkcjonariuszy od wielu lat. Mundurowi w tym tak ważnym temacie współpracują ze szkołami całego powiatu sokólskiego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolkaka.policja.gov.pl