Tragiczny piątek na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny piątek na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 02.11.2015

W miniony piątek na drogach powiatu sokolskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zginęły dwie kobiety. Pierwsza z nich to pasażerka opla astry, druga to piesza potrącona przez audi. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają sokolscy policjanci. Mundurowi wyjaśnili również okoliczności 5 kolizji drogowych oraz ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących.

W piątek po godzinie 12.00 dyżurnego sokólskiej policji powiadomiono o zdarzeniu na drodze krajowej K8 w rejonie cmentarza w Korycinie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Tam wstępnie ustalili, że kierujący oplem jadąc w kierunku Białegostoku podjął manewr skrętu w lewo. Najprawdopodobniej w tym samym czasie 58-letni kierowca infiniti jadący w tym samym kierunku rozpoczął manewr wyprzedzania. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów. 58-letnia pasażerka podróżująca na tylnej kanapie opla zmarła w wyniku odniesionych obrażeń, druga 57-letnia pasażerka i 58-letni kierowca z licznymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Droga w tym miejscu była przez kilka godzin całkowicie zablokowana. Do drugiego zdarzenia doszło po godzinie 16.00 w Korycinie w rejonie zalewu na ulicy Słowiańskiej. 18-latka jadąca w kierunku Olszanki najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem i potrąciła 66-letnią kobietę idąca w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia kobieta zmarła. Sokólscy policjanci szczegółowo wyjaśniają jakie był okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

Policjanci wyjaśnili również okoliczności 5 kolizji drogowych z czego jednej dopuscił się nietrzeźwy kierujący. Doszło do niej w piątek po godzinie 20.00 w rejonie wsi Kirejowszczyzna. 57-letni mężczyzna kierujący audi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka golfem. Obaj kierowcy nie odnieśli obrażeń, natomiast okazało się, że kierowca audi w wydychanym powietrzu miał 2,26 promila alkoholu. Około godziny 17.00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Krynkach na drodze Krynki – Jurowlany zatrzymali do sprawdzenia mężczyznę jadącego ursusem. 52-latek w wydychanym powietrzu miał 2,3 promila alkoholu oraz odebrane prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem pomimo administracyjnie cofniętych uprawnień odpowie przed sadem. Trzeciego nietrzeźwego kierującego policjanci ujawnili w Sokółce na ulicy 1-go Maja. Kierujący corsą 44-latek w wydychanym powietrzu miał 1,63 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą przed sadem.

 

Sokólscy policjanci zwracają się z apelem do wszystkich kierowców o jazdę zgodą z przepisami ruchu drogowego a w szczególności dostosowanie prędkości do panujących warunków i nie wsiadanie za kierownicę w stanie nietrzeźwości.  Apelujemy też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię pieszy powinien zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Obowiązkowe jest także noszenie elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze, a co za tym idzie bezpieczeństwo.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl