Bądź widoczny na drodze - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź widoczny na drodze

Data publikacji 29.11.2015

Sokólscy policjanci przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym ma obowiązek, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

Sokólscy policjanci wciąż sprawdzają, jak piesi wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych, poza obszarem zabudowanym po zmroku. Coraz wcześniej zapadający zmierzch i pogarszające się warunki drogowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Ze względu na ograniczoną widoczność najbardziej narażeni na udział w zdarzeniach drogowych są niechronieni uczestnicy ruchu, czyli piesi i rowerzyści. Odblask, w jakiejkolwiek formie, powinien mieć każdy, bez względu na wiek. Taki pieszy jest dużo wcześniej zauważalny dla kierowców, którzy w bezpieczny sposób mogą wykonać manewr ominięcia.

Przypominamy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasków  w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak  grozi mandat w wysokości do 100 złotych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl