Działania „Błysk” w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Błysk” w Sokółce

Data publikacji 03.12.2015

Sokólscy policjanci kontynuują działania skierowane na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dziś na terenie Sokółki przeprowadzili akcję „Błysk”.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce stale prowadzą działania, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.  Dziś na terenie Sokółki przeprowadzili działania „Błysk”, które maja na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych. Mundurowi prowadzą je głównie w rejonie szkół oraz głównych ciągów komunikacyjnych, w momencie ograniczonej widoczności. Obecność mundurowych oraz widok błyskających sygnałów świetlnych ma za zadanie przypomnieć kierującym o zdjęciu nogi z gazu i ostrożniejszej jeździe w rejonie przejść dla pieszych, natomiast wśród pieszych wzmóc czujność przy przechodzeniu przez jezdnię. Funkcjonariusze przypominali również pieszym i kierowcom  o obowiązku noszenia odblasków poza terenem zbudowanym po zmierzchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl