Bądź widoczny na drodze – noś odblaski! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź widoczny na drodze – noś odblaski!

Data publikacji 17.12.2015

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają pieszym o konieczności noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym w porze wieczorowo-nocnej, a kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce stale kontrolują jak piesi wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych, poruszając się po drodze poza obszarem zabudowanym po zmroku. Funkcjonariusze przypominają, że to właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego najbardziej narażona jest na udział w zdarzeniach drogowych. Każdy, kto porusza się po zmroku, poza obszarem zabudowanym ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych, jednakże mundurowi zachęcają do noszenia ich na terenie miasta. Odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce znacząco podnosi widoczność pieszego, co wpływa bezpośrednio na jego bezpieczeństwo.

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo! Nośmy odblaski!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl