Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 31.12.2015

Sokólscy policjanci stale prowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają pieszym o konieczności noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym w porze wieczorowo-nocnej, a kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w miejscach wzmożonego ruchu pieszych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale prowadzą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów. Mundurowi w trakcie pełnionej służby szczególną uwagę zwracają na pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Takie osoby mają obowiązek noszenia odblasku w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zachęcają wszystkich pieszych, również tych poruszających się w mieście do noszenia odblasków gdyż każdy kierowca jadąc po zmroku w rejonie przejścia dla pieszych jest w stanie dużo szybciej i z większej odległości zauważyć pieszego z elementem odblaskowym niż osobę w ciemnym ubraniu bez odblasku. 

Odblaskami mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, czapki czy też kamizelki. Ważne jest umieszczenie ich w odpowiednich miejscach - na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że jesteśmy dobrze widoczni dla innych.

Przypominamy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasków  w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak  grozi mandat w wysokości do 100 złotych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl