Sokólscy policjanci zatrzymali 24 i 26-latka - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci zatrzymali 24 i 26-latka

Data publikacji 15.01.2016

Sokólscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże sklepowe. Funkcjonariusze odzyskali także utracony towar. Teraz 24 i 26-latek za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W ubiegłą środę, po godzinie 19.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce poinformowany został o kradzieży w jednym z sokólskich marketów. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Z relacji przekazanej przez pracownika sklepu wynikało, że sprawcy zabrali narzędzia i armaturę sanitarną nie płacąc za nie i uciekli. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania. Mundurowi szybko zatrzymali dwie osoby podejrzane o tą kradzież oraz odzyskali utracony towar. Okazało się, że 24 i 26-latek byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u nich po ponad 1,5 promila alkoholu w ich organizmach. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W wyniku dalszych ustaleń okazało się, że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie także kilka innych kradzieży sklepowych i w aptekach, do których doszło na terenie Sokółki i Kuźnicy. Łączna wartość skradzionego towaru wyniosła blisko 1700 złotych. Dzisiaj podejrzani zostaną doprowadzeni do prokuratury. Dalej za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl