Odnaleziono zaginioną 58-latkę - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono zaginioną 58-latkę

Data publikacji 21.01.2016

W wyniku szybkiej, wspólnej akcji funkcjonariuszy Policji z Dąbrowy Białostockiej, mieszkańców jednej ze wsi oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej odnaleziono 58-latkę, która wczorajszego ranka wyszła z domu i oddaliła się w nieznanym kierunku. Wychłodzoną kobietę odnaleziono w piwnicy budynku gospodarczego sąsiedniej posesji.

Wczoraj, po godzinie 11.00 do Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej zgłosiła się zdenerwowana mieszkanka jednej z wsi, która poinformowała mundurowych, że około godziny 7.00 jej 58-letnia matka wyszła z domu i nie powróciła do miejsca zamieszkania. Bliscy zaginionej wspólnie z sąsiadami próbowali odszukać zaginioną, jednak bez rezultatu. Ze względu na szybko zapadający zmierzch oraz niską temperaturę na zewnatrz policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po przeanalizowaniu wszystkich faktów postanowiono ponownie przeszukać najbliższą okolicę, a także rejon pobliskiej rzeczki. Około godziny 12.50 w piwnicy budynku gospodarczego znajdującego się na sąsiedniej posesji odnaleziono wychłodzoną 58-latkę. Kobiecie udzielono pierwszej pomocy i przekazano ratownikom medycznym. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji poszukiwawczej Policji, w której  uczestniczyli także mieszkańcy wsi Kamienna Stara, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Białostockiej, Olszy i Kamiennej Starej udało się uniknąć tragedii.

Policjanci apelują, aby w przypadku zaginięcia osoby starszej, mającej problemy zdrowotne, niepełnosprawnej lub dziecka jak najszybciej o fakcie tym powiadomić służby ratunkowe. W takich sytuacjach każda chwila zwłoki działa na niekorzyść zaginionego, w szczególności w okresie zimowym, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Im szybsze powiadomienie służb o zaginięciu tym większe prawdopodobieństwo, że zaginiony cały i zdrowy powróci do domu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl