Z myślą o bezdomnych i potrzebujących pomocy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z myślą o bezdomnych i potrzebujących pomocy

Data publikacji 22.01.2016

Okres zimowy jest najtrudniejszym czasem dla bezdomnych oraz potrzebujących pomocy. Sokólscy policjanci, cyklicznie w tym trudnym czasie, w ramach programu „Nie bądźmy obojętni” odwiedzają miejsca, gdzie przebywają takie osoby.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w ramach programu „Nie bądźmy obojętni” w ostatnich dniach prowadzili zintensyfikowane działania ukierunkowane na pomoc osobom potrzebującym. Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, bezdomni często chowają się przed mrozem w opuszczonych budynkach oraz na terenach ogródków działkowych. Funkcjonariusze takie miejsca sprawdzają każdego dnia podczas pełnienia służby. Każdej napotkanej osobie udzielają między innymi informacji, gdzie może zjeść ciepły posiłek lub też bezpiecznie spędzić noc. Tylko w przeciągu ostatnich dwóch dni dzielnicowi sprawdzili blisko 20 miejsc, w których mogą przebywać osoby starsze, niezaradne życiowo jak i bezdomne. Wszystkim napotkanym udzielili wsparcia. Wszystko po to, by pomóc bezpiecznie przetrwać zimę tej szczególnie potrzebującej zaangażowania i wsparcia grupie mieszkańców naszego powiatu.

Sokólscy Policjanci apelują też do wszystkich, by nie być obojętnym i powiadamiać odpowiednie służby w przypadku zauważenia osoby, która potrzebuje pomocy! Oto numery, pod które należy zgłaszać tego typu informacje:

800 444 989 – bezpłatna infolinia działająca przy Wydziale Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, pod numerem telefonu można uzyskać informacje o miejscach noclegowych i jadłodajniach na terenie woj. podlaskiego;

997 – bezpłatny policyjny numer telefonu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl