Działkowcy – uwaga na złodziei! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działkowcy – uwaga na złodziei!

Data publikacji 31.03.2016

Wiosna to nie tylko czas wzmożonych prac na terenie ogrodów działkowych, ale także okres wzmożonej aktywności złodziei, którzy często czyhają na pozostawione tam bez nadzoru mienie. Policjanci apelują o ostrożność.

Działkowcy rozpoczęli już porządki na terenie swoich ogródków. Czas wiosennego sprzątania to również okazja dla złodziei. Wykorzystują oni nieuwagę działkowców, pozostawiających bez opieki wartościowe przedmioty w otwartych altanach. Sprawcy czekają na takie sytuacje i niezauważeni przez działkowca oddalonego od swojego domku, wchodzą do środka i kradną wszystko co przedstawia jakąkolwiek wartość. Najczęściej w taki sposób giną portfele z pieniędzmi i dokumentami, czy telefony. Tego typu kradzież przysparza właścicielowi utraconych rzeczy dużo kłopotów. Wiąże się to z reguły z koniecznością blokowania telefonów, kart płatniczych, jak też z ponownym wyrobieniem utraconych dokumentów. Bywa też, że łupem złodzieja padają pozostawione przed bramą wjazdową na teren ogrodów działkowych samochody. Dzieje się tak dlatego, że z reguły obok pozostawionego portfela leżą także kluczyki do auta. Gdy się oddalamy od altany pamiętajmy o tym, by zamknąć jej drzwi na klucz. Bądźmy także czujni i obserwujmy co się dzieje w pobliżu.

Policjanci apelują!

Jesteś działkowiczem, widzisz obcych, którzy kręcą się po terenie ogrodów bez wyraźnego celu – dzwoń na numer alarmowy Policji 997 lub 112. Funkcjonariusze z pewnością sprawdzą, kto i w jakim celu tam się znalazł. Pamiętajmy! Tylko ostrożność, wzajemna czujność i odpowiednie zabezpieczanie przedmiotów wartościowych pozostawianych w altanach pozwoli uchronić mienie przed kradzieżą.

źródło – KWP w Białymstoku