Noś odblaski - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Noś odblaski

Data publikacji 03.04.2016

Policjanci z sokólskiej „drogówki” prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Sprawdzają jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym po zapadnięciu zmierzchu.

W piątek sokólscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze WRD KPP w Sokółce patrolując drogi gminne i powiatowe, zwracali szczególną uwagę na pieszych, którzy poruszając się poza terenem zabudowanym po zmierzchu powinni mieć przy sobie element odblaskowy widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi napotkanym pieszym przypominali o obowiązku posiadania odblasków oraz w niektórych przypadkach wręczali elementy odblaskowe.

Sokólscy policjanci przypominają, że od 31 sierpnia 2014 roku pieszy poruszający się poza obszarem zabudowany, po zmierzchu ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Za brak elementu odblaskowego grozi nawet 100 złotowy mandat karny.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl