„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 22.04.2016

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Sokółce cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników Ruchu Drogowego. Policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

Dziś na drogach sokólskiego powiatu policjanci z WRD KPP w Sokółce po raz kolejny prowadzą działania „,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego’’. Adresatami tych działań są  piesi i rowerzyści, którzy tak samo jak kierowcy pojazdów samochodowych są uczestnikami ruchu drogowego i powinni stosować się do przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Policjanci przypominają napotkanym pieszym o obowiązku korzystania w obszarze zabudowanym z przejść dla pieszych, a poza obszarem zabudowanym o obowiązku poruszania się lewa stroną drogi i używania odblasków. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

W myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasku w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat karny w wysokości do 100 złotych.

Odblaskami mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, czapki, czy też kamizelki. Ważne jest umieszczenie ich w odpowiednich miejscach - na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że jesteśmy dobrze widoczni dla innych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl