Powiatowy Konkurs "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" rozstrzygniety - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowy Konkurs "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" rozstrzygniety

Data publikacji 27.04.2016

Wczoraj po raz kolejny w powiecie sokólskim został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci uczestniczyli w sędziowaniu i ocenianiu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Wczoraj w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce rozpoczął się Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody jak co roku wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Sokółce oraz Zespołem Szkół Integracyjnych w Sokółce współorganizowali sokólscy funkcjonariusze ruchu drogowego. Trzyosobowe drużyny z całego powiatu reprezentowały szkoły podstawowe i gimnazjalne. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy. Sprawdzono również praktyczne umiejętności młodych ludzi w zakresie precyzyjnej jazdy na rowerze. Przedsięwzięcie ma na celu podnoszenie kultury drogowej wśród młodych ludzi oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpieczeństwa poruszania się na drogach. Kształtuje również partnerskie zachowania wobec innych, a także edukuje w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W finale szkół podstawowych miejsce III zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Korycinie. Natomiast miejsce II i I należało do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce. I miejsce w finale szkół gimnazjalnych zajęła drużyna Gimnazjum Nr 3 Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce natomiast II miejsce należało do gimnazjalistów Zespołu Szkół w Nowym Dworze.

W maju finaliści konkursu będą reprezentować Powiat Sokólski w rozgrywkach wojewódzkich.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl