Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – Noś odblaski - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – Noś odblaski

Data publikacji 28.04.2016

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają pieszym o konieczności noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym w porze wieczorowo-nocnej a kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych.

Dzisiaj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce prowadzą działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" podczas, których z większą uwagą obserwują zachowania kierowców i pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Sprawdzają również jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym, po której stronie jezdni idą jeśli nie ma chodnika. Napotkanym pieszym przypominają, że dzięki odblaskom stają się wcześniej widoczni dla kierowców. Sokólscy policjanci zwracają się także z apelem do rodziców, aby sprawdzili czy ich dziecko posiada i czy w odpowiedni sposób używa elementu odblaskowego.

Odblaskami mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, czapki, czy też kamizelki. Ważne jest umieszczenie ich w odpowiednich miejscach - na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas jest pewność, że jesteśmy dobrze widoczni dla innych.

W myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasku w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat karny w wysokości do 100 złotych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl